Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Vanda sarsıntılar
10 Nisan 2017
Vanda sarsıntılar

Güneydoğunun en önemli illerinden Van’da deprem korkusu yaşanıyor. dün geceden bugüne tam 24 kez artçı deprem şıoku yaşanan Van’da halk panik içinde büyük depremmi bekleniyor. Van’da meydana gelen Artçı depremler sonrası kimse evlerine  giremiyor. uzmanlar ne dedi. Van’da Büyük depremmi bekleniyor.

Van’da 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi’nin merkez üssünü Van’ın Tuşba İlçesi Mollakasım Mahallesi olarak belirlediği deprem, saat 13.44’te meydana geldi.Yerin 6.9 kilometre derinliğinde olan deprem, Tuşba İlçesi’nin yanı sıra kent merkezi ve çevre ilçelerden de hissedildi. Depremde can ve mal kaybı olmadı. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü depremin büyüklüğünü 3.8, derinliğini ise 5 kilometre olarak açıkladı.

24 DEPREM

00.30-14.00 saatleri arasında en büyüğü 4.3, en küçüğü 1.9 olan 24 deprem kentte paniğe neden oldu.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi’nin merkez üssünü Van’ın Tuşba İlçesi Mollakasım Mahallesi olarak belirlediği deprem, saat 13.44’te meydana geldi. Yerin 6.9 kilometre derinliğinde olan deprem, Tuşba İlçesi’nin yanı sıra kent merkezi ve çevre ilçelerden de hissedildi. Depremde can ve mal kaybı olmadı. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü depremin büyüklüğünü 3.8, derinliğini ise 5 kilometre olarak açıkladı. Van’da 00.30-14.00 saatleri arasında en büyüğü 4.3, en küçüğü 1.9 olan 24 deprem kaydedildi.


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa