Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Abdulhalim Almalı: Batının kiralık katilleri

Batının kiralık katilleri

Batı dünyası o kadar sahtedir ki, bütün insanlığın(özellikle Müslümanların) kanı, gözyaşı ve alın terleri üzerine bina ettiği medeniyetini(medeniyet denilirse?) sürdürmek için Müslüman halkaların içinden kendine kiralık katiller bulabilmektedir.

Bunların şimdilik sonuncusu “Katil Sisi” malum Mısır halkının batının ısrarla demokrasi teamülleriyle iktidara gelmesini tahammül edemeyerek darbeyle indirilmesine sessiz kaldı. Yetmedi darbeci katil Sisi’nin uydurma muhakemelerinde idam kararına arkadaşlarıyla birlikte çarptırıldı. Batının sahte medeniyeti kendi kiralık katillerine ses çıkarmamakta siyasal katliamlara göz yummaktadır.

Müslümanlar olarak asıl bu sorunun cevabını bulmamız lazım, bulmazsak bu tür katliamların olması ve artarak sürmesi kaçınılmazdır. O da şudur “tek suçlu batı mıdır, yoksa bu sahte medeniyetin ayakta durması için kuyruk olan Müslümanlar mıdır?”

Manzaraya baktığımızda. İslam dünyası zihnen işgale uğramış bir kısım topraklarıyla birlikte çetin bir savaşla iç içedir. Günümüzde Müslümanlar çağdaş yaşamın maddeci kültürünün; edep ve ahlaktan, üstün değerlerden yoksun bir medeniyetin saldırısıyla karşı karşıyadır, bu saldırı kültürden-ahlaka, ekonomiden-siyasete kısacası insanoğlunun hayatındaki her alanda kendisini göstermeye başlamıştır.

Katil batı medeniyeti, bir çöküş medeniyeti ve yıkılış kültürüdür. Kurucularının kendisiyle yıkıldığı, belalarını ve felaketlerini tattığı bir medeniyettir. Bu medeniyetin bölgeye kazandırdığı tek şey var “kiralık katiller” bu kiralık katiller kendi halklarına zulmetmekle katletmekle birbirleriyle adeta yarış içindedirler.

Şimdilik sırada kurbanları Muhammed Mursi ve dava arkadaşları var, bu manzaraya batının sahte medeniyetçileri seslerini çıkarmamakta, burada esas üzücü olan şey bana göre batılılardan medet bekleyen birtakım çevrelerin ahmaklıklarıdır.

Batı hiçbir zaman Müslüman’a acımadı/acımayacak çünkü medeniyetini Müslüman’ın canı malı üzerine bina etmiş, yakıtı bu bölgenin gözyaşları ve kanlarıdır, bundan vazgeçmeyecektir!..

Günümüz dünyasının en büyük kuvvetlerinden biri olan medya ve birtakım aydınlar ne kadar saklasa bile batı dünyası musibet ve mutsuzluktan, kötülük ve günahtan, isyan ve çalkantıdan, gasp ve cinayetten; intihar, adam kaçırma ve adam öldürmekten, cinsi sapıklıktan, içki ve uyuşturucu bağımlılığından, ailelerinin çöküntüsü içerisinde bocalamaktadır!..

Bu medeniyette kişilikler tersyüz olmuş, işler karışmış, bedenler yorulmuş ve akıllar şaşırmış, hiç kimse yaptıklarından veya yapmak istediklerinden mutlu değildir, tatmin olmamaktadır!…

Meşru olanla yasak olanı, faydalı olanla zararlı olanı birbirinden ayırmayan bir medeniyet durumuna gelen batı tek yol izlemektedir. O da kendi düzenlerini ayakta tutacak olan kendisine payandalık yapacak olan kukla yönetimleri katilleri başa getirmesidir. Getirmek istedikleri sistem isterse tüm insanlığın mahvına sebep olsa bile meşrudur uygulanmalıdır anlayışı içerisindedir. Mısırda halkın oylarıyla iktidara gelen yönetimin darbeyle indirilmesine sessiz kaldıkları gibi!.

Unutulmamalıdır ki, batının kiralık katilleri bütün zenginliklerine rağmen, tüm dünyanın kaynaklarını fütursuzca harcamalarına rağmen ellerindeki imkânlarla bir gün bile ırzlarını ve değerlerini koruyamazlar. Darlık ve sıkıntı, üzüntü ve keder batı toplumunun içinde bulunduğu belli başlı durumlarıdır, bizim yerli borazanlarımız allayıp pullasalar, parlak ve müreffeh gösterseler demokrasi, demokrasi deseler bile!…

Sahte batı katil yöneticiler aracılığıyla İslam ülkelerini medya devrimi ve yüksek teknoloji ürünü iletişim araçları ile kuşattılar. Medya gücü iktidar fırsat ve imkânlarının hep zalimlerden yana oluşması için durmadan propaganda yapmaktadırlar, Mısırın Addaviye meydanında toplananları Sisinin zaferi olarak gösterdiler.

Müslüman halkların namus ve izzetlerine saldırmak, kullanmak ve esir etmek için şeytani ve şehvani uydu kanallarıyla saldırmaktadırlar. Yeni nesillerimizi değerleri ve iffetleri yok eden öldürücü bir zehir, şiddetli bir rüzgâr, sürekli ve ağır bir hücumla karşı karşıya bıraktılar.

Bütün bu kalleşliklere rağmen Mursiler biter mi? Bir Mursinin idamıyla binlerce, yüz binlerce Mursinin doğumuna sebep olacaklar. Katil batı tüm gücüne tüm katliamlarına rağmen Müslümanları bitiremediler sindiremediler. Çünkü kendilerinden önceki Sisinin büyük babalarından nemrutlar firavunlar Musa’ları bitiremediler ki, sisi ve batının kiralık katiller bitirmiş olsun.

Nasihatlerin musibetlerden evla olması dileğiyle.


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa