Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Abdulhelim Almalı vefat etti. Abdulhelim Almalı kimdir?
8 Haziran 2017
Abdulhelim Almalı vefat etti. Abdulhelim Almalı kimdir?

Van’da ikamet eden Mavi Marmara gazisi Abdulhalim Almalı  6 aydır kanser  teşhisiyle tedavisi gördüğü evinde  vefat etti. Abdulhalim Almalı, Siyonist israil’in Mavi Marmara saldırısında kolundan kurşunla yaralanmıştı. 1959 doğumlu Almalı, Bir süredir kanser tedavisi görüyordu.  58 yaşında hakkın rahmetine kavuştu.

Siyonist rejimin 31 Mayıs 2010 tarihinde 10 Müslümanın şehit olduğu Mavi Marmara baskınında kolundan yaralanan Gazeteci Yazar Abdulhalim Almalı, bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Evli ve 7 çocuk babası olan Almalı’ya 2017 yılının Ocak ayında pankreas kanseri teşhisi konulmuştu. Hastalığına rağmen Almalı, yerel ve ulusal basında gazete ve haber sitelerinde özgün duruşuyla aktif gazetecilik mesleğini de sürdürüyordu.

Yazdığı yazılarda yerel ve ulusal  sorunlara çokça değinen ve bunların çözümlerini siyasete açık yüreklilikle dile getiren bir gazeteciydi.

Yazdığı bütün  köşe yazılarını  : “Nasihatlerin musibetlerden evla olması dileği ile”  bitiren Almalı, hayatı boyunca İslami kimliğiyle,  terör devleti İsrail’e karşı Mavi Marmara gemisinde verdiği mücadeleyle hatırlanacak.

Rabbim seni cennetiyle mükafatlandırsın Abdulhalim Almalı abi#van #insanvemedeniyethareketi

İnsan ve Medeniyet Hareketi VAN paylaştı: 6 Haziran 2017 Salı

 


Abdulhelim Almalı vefat etti. Abdulhelim Almalı kimdir? Yazısına 1 Yorum Yapıldı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa