Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
AK Partili Aydın Ahi son yolculuğuna uğurlandı!
3 Temmuz 2017
AK Partili Aydın Ahi son yolculuğuna uğurlandı!

Van’da PKK’lı teröristlerce öldürülen AK Partili Aydın Ahi için tören düzenlendi. Ahi’nin cenaze törenine katılan Bakan Soylu, “Terör örgütü can çekişiyor çoğu gitti, azı kaldı” ifadelerini kullandı. AK Partili isimlerden, saldırılara tepki yağdı.

Van‘ın Özalp ilçesinde PKK‘lı teröristlerce kaçırıldıktan sonra öldürülen AK Partili Aydın Ahi son yolculuğuna uğurlandı. Aydın Ahi’nin Van’da düzenlenen cenaze törenine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamalarda bulundu.

Ahi’nin cenaze töreninde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şunları söyledi:

“Terör örgütü can çekişmektedir. Bilmenizi istiyorum. Ürkütmeye ve korkutmaya çalıştıkları bu millet korkmamıştır. Cumhurbaşkanımız da Başbakanımız da Van’ımıza başsağlığı dilemektedir. Bilsinler ki, canımızı en acı şekilde acıtmaya çalışsalar da bu yoldan dönmeyeceğiz. Terör örgütü can çekişiyor, çoğu gitti azı kaldı. Davasına yoldaşlık yaptı, şimdi de cennette ailesini, dostlarını karşılayacak. Şimdi başımız dik, gururlu, onurlu bir şekilde, 62 yaşındaki bu koca çınarı ahirete uğurluyoruz. Milletçe başımız sağolsun.”

AK Partili Aydın Ahi’nin PKK’lı teröristlerce öldürülmesinin ardından, AK Partili isimlerden mesajlar geldi. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş,  dün gerçekleşen saldırının ardından “İstiklal mücadelemizi asla sekteye uğratamayacaktır” açıklamasında bulundu. Bakan Ömer Çelik, saldırıların millete karşı yapıldığını belirtirken, AK Parti Van Millletvekili Kayatürk, “PKK, Kürtlerin nezdinde daha büyük bir tükenişe gidiyor” açıklamasında bulundu.  VAN'IN ÖZALP AK PARTİ İLÇE BAŞKAN YARDIMCISI ÖLDÜRÜLDÜ

KURTULMUŞ: BU SALDIRILAR İSTİKLAL MÜCADELEMİZİ ASLA SEKTEYE UĞRATMAYACAKTIR

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, saldırıların ardından dün, Twitter hesabından açıklamalarda bulunarak şu ifadelere yer vermişti:

“BTÖ tarafından kalleşçe katledilen AK Parti Özalp Başkan Yardımcısı Aydın Ahi ve Lice Başkan Yardımcısı Orhan Mercan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerinin, yakınlarının, dava arkadaşlarımızın ve tüm milletimizin başı sağolsun. Mekanları cennet olsun. Bu kalleşçe saldırılar terör örgütleri ve destekçilerine karşı bölgemizde verdiğimiz istiklal mücadelemizi asla sekteye uğratamayacaktır.”


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa