Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Bahçesaray, ”Gençliğin kalbi merkezinde atıyor” projesiyle hayat buluyor.
8 Ağustos 2017
Bahçesaray, ”Gençliğin kalbi merkezinde atıyor” projesiyle hayat buluyor.

Bahçesaray, ”Gençliğin kalbi merkezinde atıyor” projesiyle hayat buluyor.
Gençlik ve spor bakanlığı projeleri kapsamında Van’ın Bahçesaray ilçesinde ”Gençliğin kalbi merkezinde atıyor” projesi hayata geçti.

Nezif ve hoş mekanın açılış kurdelesi Van İpekyolu gençlik merkezi müdürü Cahit İMRAK, Van Gürpınar Gençlik merkezi  müdürü Vural İNAL ve Bahçesaray derneğinin

başkanı İsmet yaşa tarafından kesilerek  açıldı. Kur’an’ı Kerim okundu dualar yapıldı ve misafirlere yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu.

 

 

      Gençlik çalışmalarının öneminden bahseden Van İpekyolu gençlik merkezi müdürü Cahit İmrak,  Bahçesaray gibi bir ilçede böyle bir gençlik merkezinin açılmasının büyük bir değer olduğunu, bu projeyle Bahçesaray gençliğinin kendini bulacağı bir mekana kavuştuğunu ifade etti.

Açılan mekanla ilgili bilgi veren Proje koordinatörü Abdurrahman SELÇUK : 14-29 yaş arası bayan ve erkeklerden oluşan 200 Bahçesaraylı gence, gençlik merkezinde: satranç, masa tenisi,kütüphane ,kitap okuma ve ders çalışma salonu ödev araştırmak için bilgisayar ve İnternet hizmetini vb. bir çok sosyal etkinlik ücretsiz bir şekilde sunulacağını bu kapsamda gerçekleştirilecek etkinliklerle kendini geliştiren, problem çözebilen, değerlerine bağlı bir nesil hedeflendiğini aktardı. Ayrıca yapılacak piknik, gezi,kamp çalışmaları , konferans ve seminerler, kurslar,turnuva ve atölye çalışmalarıyla Bahçesaray gençliğinde hissedilebilir bedensel ve zihinsel bir gelişim amaçladıklarını aktaran SELÇUK, bu projenin gençliğe güzel şeyler katacağını söyledi. Sonrasında Van da gelen  katılımcılarla Bahçesaray çayı kenarında piknik yapıldı.


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa