Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Bakanı Ala: Türkiye’ye kimse diz çöktüremeyecek
19 Ağustos 2016
Bakanı Ala: Türkiye’ye kimse diz çöktüremeyecek

İçişleri Bakanı Ala, Van’daki terör saldırısına ilişkin, “Türkiye’ye kimse şimdiye kadar diz çöktüremedi bundan sonrada diz çöktüremeyecek” dedi.

Bakanı Ala: Türkiye'ye kimse diz çöktüremeyecekİçişleri Bakanı Efkan Ala, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile Elazığ’daki incelemelerinin ardından Van’a geldi.

İpekyolu ilçesinde terör örgütü PKK tarafından patlayıcı yüklü araçla saldırının gerçekleştirildiği polisevi ve polis merkezinde inceleme yapan Ala ve Kaya, iş yerleri ve evleri zarar gören vatandaşlara da geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Türkiye’nin terör örgütlerinin hedefi haline geldiğini kaydeden Bakan Ala, “Bunun arkasındaki sahipleri biz biliyoruz ama Türkiye’ye kimse gerçekten şimdiye kadar diz çöktüremedi bundan sonra da diz çöktüremeyecek. Bizim önümüzü kesmeye çalışanlara biz diz çöktüreceğiz, milletimizle beraber. Bunu şimdiye kadar birçok konuda yaptık başarılı olduk bunda da başarılı olacağız.” diye konuştu.

Vatandaşların zararı karşılanacak

“Vatandaşlarımıza buradan söylüyorum; siz hiç merak etmeyin burada ne zarar varsa onu biz şimdi gittiğimizde göndeririz karşılarız.” diyen Bakan Ala, “Şehitlerimizi geri getirmek mümkün değil. Bu saldırıda 71 yaralımız vardı. Şimdi Allah’a şükür diğerleri tahliye olmuş ziyarete gideceğiz bir tek polisimiz yaralı hastanede aldığımız bilgilere göre onunda hayati tehlikesi yok. Ama ikisi sivil vatandaşımız bir de polis memurumuz 3 kişi dünkü bu alçakça saldırıda şehit oldu.” ifadelerini kullandı.

dirilişpostası


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa