Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Büyükşehir’ler anketinde Van en son sırada
21 Aralık 2015
Büyükşehir’ler anketinde Van en son sırada

Gezici Araştırma şirketi, 2015 yılında yerel yönetimlere yönelik performans araştırmasını yayınladı. 30 büyükşehirde yapılan anket ile en başarılı büyükşehir belediye başkanını ve en başarılı ilçe belediye başkanlarını halka soran Gezici’nin anketinden Van ile ilgili şok bir sonuç çıktı.

 

Türkiye genelinde en başarılı Büyükşehir Belediye Başkanları listesinin ilk sırasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yer alırken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ilk 3’e giremedi. İlk 3’teki belediyeler şok etkisi yaratırken Van Büyükşehir Belediye Başkanı ile ilgili sonuçlar ise şaşırttı. Yapılan ankette Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya en düşük puan ile 30’uncu sırada yer aldı.

 

EN BAŞARILI İLÇE BELEDİYE BAŞKANI: SONER ÇETİN

Araştırma kapsamında vatandaşlara en başarılı ilçe belediye başkanı da soruldu. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in ilk sırada olduğu listede Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ikinci, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalarüçüncü oldu.

 

İŞTE O ANKET SONUÇLARI:

 

 

Öte yandan en başaralı ilçe belediye başkanları ise şu şekilde sıralandı. Bu sıralama da da Van ve bölgeden hiç bir ilçe belediye başkanının yer almaması dikkat çekti:

KAYNAK: AJANSLAR


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa