Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Cevdet Tellioğlu: Yapay Zeka Bit Coin ve Uzaylılar
21 Aralık 2017
Cevdet Tellioğlu: Yapay Zeka Bit Coin ve Uzaylılar

Düşünün, paranız var ve öylesine güvenli ki sizden başkası harcayamıyor. Mesela, parmağınızı bir başkasına vermediyseniz, sizin paranızla kimse, bir çiklet bile alamıyor. Ne kadar güvenli, ne kadar hoş gibi duruyor değil mi? Peki, sadece bireyin harcayabileceği bu dijital para, dünyanın var olan her alanında, hakim duruma geldiğinde neler olabilir, hiç düşündünüz mü?

Hele ki bu para birimi bir tane ise ve tek merkezden yönetiliyor ise neler olabilir, hiç düşünme fırsatınız oldu mu?Mesela, bu parayı yöneten, “senin parmak izi numarana ya da cip”ine para yüklemiyorum. Çünkü sen, koyduğum kuralı çiğnemişsin, İsrail’e karşı” bir yürüyüşte var olmuşsun. Bu, sistemde görünüyor…

Ya da yasaklanmasına rağmen, şu kişi ile görüşmüşsünüz, o yüzden cezalısınız, yükleyemem derse ne olur, size kim destek olabilir?  Kim aç kalmanızı, açıkta kalmanızı, yalnız kalmanızı, engelleyebilir? Hangi güç insan olmanızı, insanca yaşamanızı sağlayabilir?  Onların istediği gibi yönlendirilebilmenizi, kopyala yapıştırın ötesine ulaşamayacak şekilde beyninizin formatlanabilmesini, düşünmeden takip etmeyi, yaşamı devam etme adına elde etmek için, kul köle olmanızı kim engelleyebilir?

Bu güç, birileri için tek sahiplilik taşıyorsa, hiç ama hiç kimse sizi bu gücün elinden, etkisinden, zorunluluklarından kurtaramaz. Öyle ise bu gücü kimseye vermemeli. Devletim kalıcılık, devamlılık istiyorsa, sorgulayan, üreten, hayal eden, yorumlayan bir nesil yetişmesi için gereğini yapmalıdır. Yerleştirilmek üzere, promosyonları oluşturulan bitcoin gibi, küresel yapı tarafından teste tabi tutulan digital para birimlerinin asla ve asla denetimden uzak kalmasına müsaade edilmemelidir.

Aksi durumda, kazanma dürtüsü ile yapılacak her işlem,bir süre sonra bağımlılığı normaleştirecek, insanımızı bir sürü haline getirip uluslararası gücün çobanına teslim edecektir. Bunun için, “seçilmiş olana” tapmanın gerçekleştirileceği sürecin safhaları, uzun zamandır sahada;

Önce, Tanrıların arabaları-ayak izleri fikirlerini empoze eden kitaplar ile Mısır medeniyeti üzerinden, piramitler kutsanarak, üstün zeka ve teknolojiye sahip  uzaylıların gelmiş olabileceği algısı oluşturuldu. Ardından, Ufo PR’ı ile gizemli uzaylının, dünyayla teması konusunda üretilen hikayelerle, uzaylının bir gün gelebileceği algısı oluşturuldu.

Eğer takip ediyorsanız, bugünlerde; ABD üst düzey savunma yetkilisine “4 uzaylıyı öldürdük” dedirterek, gelecekte önemli olabilecek, uzaylı varlığını içeren algıya zemin oluşturulma çalışmalarını farketmişsizinizdir. Bundan sonra gündem daha da sıkça, uzaylıların yüksek teknolojiye, medeniyete, yenilmezliğe, yardımseverliğe ne denli açık oldukları mitleri ile oluşturulacak.

Gelelim, bağlantılı konumuza. Denemelerle taraftarları oluşturulan dijital para hayatımızın her alanında yerini alacak şekilde hazırlık yapılmakta. Sahibi tek olan ve her alana hakim olan ‘seçilmiş ırk’ başta bahsettiğimiz senaryoyu devreye alarak, hayatı yönlendiren olabilmesi için altyapı hazırlanıyor. Ama bunu yaparken, asla kendilerini ortaya atmayacaklar.

Gelişen teknoloji ile kendisini “ seçilmiş ırk” zannedenlerin kontrolünde ürettilen yapay zeka sahibi robot, İsa Mesih/mehdi olarak, uzaydan gelmiş gibi sunulabilecek. Ve yedinci safha; Dünyanın bu yeni dine formatlanma çalışmaları, tek merkezli dijital paranın gücü, çip ve internet teknolojisi ile kişiselleştirilerek bireylerin köleleştirilmesi sağlanabilecektir.

Tüm bunların tek merkezden, seçilmiş ırk tarafından yönetilmesi, uzay yaratıkları destekli görünümlü “tanrısı insan olan bir Hıristiyanlık üretilerek” yeni bir yönetim şekli, başlatılmak istenmektedir. Son bir uyarı; Devleti yönetenler, öngörüde bulunun.  Ulusal, internet ağınızı oluşturun.  Mobilde ve kabloda, lokalden kontrollü uluslararası ağ yapısı ile bütünleşik bir altyapıyı acilen başlatın. Ulus devlet olarak, esaret altına girmemek adına, Dijital para giriş çıkışlarını denetime alacak sistem için, AR-GE birimlerinizi, vakit kaybetmeksizin, seferber edin. Dijital para ile alışveriş yapan işyerleri, farklı vergilendirme ile kayıt altına alın. Ve Kendi dijital paramızı acilen üretin. Bizi esarete taşıyacak, erke ait tek para biriminin işaret taşlarını görün ve bu esarete ram olmamızı engelleyin.

Cevdet Tellioğlu/ haberekibi.com


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa