Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Durmak yok, meydanlardan çekilmek yok
18 Temmuz 2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Durmak yok, meydanlardan çekilmek yok

Darbe girişimi sonrası daha büyük olayların yaşanmaması için sokağa çıkan vatandaşların ilgi ve alakasına teşekkür eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ”Durmak yok, meydanlardan çekilmek yok. Meydanları boş bırakmayacağız.” dedi.
Son güncelleme: 17.07.2016 / 21:43:08

Darbecilerin planlarını bozmaya devam edeceklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Çünkü bunlar adeta kanser virüsü gibi. Durmak yok, meydanlardan çekilmek yok. Meydanları boş bırakmayacağız.” dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları: 

Değerli halkım gereken yerlere gereken cevabı verdiniz. Bunların tuzaklarını bozmaya devam edeceğiz. Bunlar sanki kanser gibi. Sizin bu talebinizi ala yok saymayız. Demokrasilerde halk ne derse bizim için önemlidir.

Bunlar ilk dersi aldılar ancak emniyet güçlerimiz birçok yerde operasyon yapıyorlar. Bunların planlarını bozmaya devam edeceğiz. Çünkü bunlar adeta kanser virüsü gibi. İnşallah ülkemizi asla bunlara kaptırmayacağız.

SİZİN TALEBİNİZİ YOK SAYAMAYIZ

İdam konusunda mutlaka bir karara varılacaktır . Kardeşlerim sizin bu talebinizi hükümet olarak da devlet olarak da biliyoruz duyuyoruz. Sizin bu talebinizi biz yok sayamayız.

Demokrasilerde halk ne diyorsa odur. Bu konuyu öyle zannediyorum ki, hükümetimiz ana muhalefetiyle görüşmek suretiyle mutlaka bir karara varılacaktır. Şu anda gerek Amerika gerek batı hepsine hükümetimiz yazılı mesajları gönderecek. Teröristbaşı, Fetullahçı Terör Örgütü’nün başını ABD’den isteyeceğiz.

İSTİHBARAT ÖNÜNE GEÇTİ

Dostlarımızın tavrını göreceğiz. Milli Güvenlik siyaseti belgesinde bunları terör örgütü olarak kabul ettirdik. Yargı organlarının daha çok koordineli çalışacağını inanıyorum. Duraya doğru taşınmakta olan silah vardı ama polis teşkilatımız aldığı istihbarat sonucu bunun önüne geçti.

MEYDANLERI BOŞ BIRAKMAYIN

Sayın Çipras’la bir görüşmemiz oldu ve bugüh helikopter geldi. Bu 8 kişi de bize teslim edilecek. Kaçacakları delik yok. Kardeşlerim ilgi ve alakanıza çok teşekkür ediyorum. Buradan Anlara’ya geçeceğiz ve orada devam edeceğiz. Durmak yok, meydanlardan çekilmek yok. Durmayacağız. Meydanları boş bırakmayacağız.

Rabbim tek millet tek bayrak tek vatan tek devlet anlayışından bizleri ayrı koymasın.

POLİS KONTEYNERLARLA TAŞINAN MÜHİMMATLARI YAKALADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya’daki operasyon hakkında verdiği bilgiler sırasında bugün Kısıklı’da da bir operasyon yapıldığını açıkladı:

“Aynı şekilde bugün konteynerlarla buraya doğru taşınmakta olan silah mühimmatları vardı. Yine polis teşkilatımız aldığı istihbaratla onları yakaladı.” dedi.


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa