Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
ERCİŞ’TE AKADEMİK BAŞARIYI ARTIRMA TOPLANTISI
20 Kasım 2015
ERCİŞ’TE AKADEMİK BAŞARIYI ARTIRMA TOPLANTISI

Van’ın Erciş Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, 26 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan birinci TEOG sınavı öncesi ilçe genelinde akademik başarıyı artırmak için okul müdürleri ile toplantı yaptı.
İlçede tüm okul müdürlerinin katıldığı toplantı, bölgeler halinde iki gün süreyle 4 farklı okulda yapılacak. İlk toplantı Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşti. Toplantıda yapılacak TEOG sınavında dikkat edilmesi gereken konular, sınavın uygulanması, akademik başarıyı artırmak için ilçe ve okul eylem planları, okullardaki devamsız öğrencilerin tekrar okula kazandırılması, veli ziyaretleri, ders dışı etkinlikler, destekleyici ve yetiştirici kurslar, yürütülen projeler hakkında okul müdürlerine bilgi verildi.
Toplantı öncesi konuşma yapan Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Şimşek, gelecek hafta sınava katılacak öğrencilerin sınava hazırlanmaları, motife edilmesi için okullar bazında sınıf ve rehber öğretmenler tarafından gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini, özellikle öğrencilere yönelik sınav stresi seminerlerinin düzenlenmesinin uygun olacağını, yapılacak TEOG sınavı öncesi yapılan hazırlıklar hakkında okul idarecileri bilgilendirildi. Şimşek, sınav öncesi ve sınavın uygulanması sırasında dikkat edilmesi gereken hususlarında gözden geçirildiğini belirterek, “Ders kazanımlarının gözden geçirilmesi, sınava kadar tüm konuların tekrar edilmesi gerekiyor. Bu son hafta tüm öğretmen ve idarecilerimizin fedakarlık göstermelerini istiyorum. Ayrıca, ortaokul ve lise öğrencilerimizin akademik başarılarının artırılması için ilçe eylem planları hazırlandı. Bunun uygulamaya geçmesi için okul eylem planlarının da hazırlanmasını, akademik başarı yanında öğrencilerimizin iyi insan yetiştirme misyonu dahilinde özellikle değerler eğitimine önem verilmesi, ders dışı etkinlikler ve sosyal aktivitelere ağırlık vermek istiyoruz. İlçe geneli uygulanan TUBİTAK, SODES, ERASPUS projelerine katılımın sağlanması gerekiyor. Sınava katılacak tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum” dedi.
Toplantıya katılan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nurullah Çiftci ise, okul müdürlerine gündem maddeleri ile ilgili sunum yaptı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Şimşek, şube müdürleri Nurullah Çiftci ve Yusuf Taşlı ile okul müdürleri katıldı.

KAYNAK: HABERTÜRK


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa