Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Esed’in elinden kaçan Müslümanlar’ı PKK katlediyor
11 Kasım 2016
Esed’in elinden kaçan Müslümanlar’ı PKK katlediyor

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde, bombalı saldırıyla 9 kişinin kanına giren PKK’nın katlettiği suçsuz insanlardan birinin de 3 yıl önce Esed’in zulmünden kaçarak Türkiye’ye gelen Suriyeli Abdurrahman Hasan olduğu öğrenildi.

Merkez Bağlar ilçesi Aydın Arslan Bulvarı’nda Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binasına yakın noktada, 4 Kasım’da PKK’nın 3 ton patlayıcı yüklü minibüsü infilak ettirdiği saldırıda vefat eden Suriyeli Hasan, geride Muhammed (10), Lilav (9), Lava (6) ve Ahmet (2) adlı çocukları ile gözü yaşlı bir eş bıraktı.

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Diyarbakır’a yerleşen Abdurrahman Hasan işe gitmek için durakta beklediği sırada PKK’nın, bomba yüklü minibüsü patlaması sonu vefat etmişti.
Haseke kentinde yaşadıkları eve bombanın isabet etmesi sonucu evsiz kaldıklarını, bu nedenle Türkiye’ye gelmeye karar verdiklerini söyleyen Abdurrahman Hasan’ın eşi Zulfo, en küçük çocuğunun Türkiye’de dünyaya geldiğini bildirdi.

Diyarbakır’da hayırseverlerin desteğiyle giyecek ve yatacak yer bulduklarını, tek isteklerinin huzurlu bir şekilde yaşamak olduğunu aktaran Zulfo, eşinin önce lokantada, sonra kuru temizlemede çalıştığını, bu sayede geçimlerini sağladıklarını kaydetti.

EŞİMİ KALAN KOLUNDAN TANIDIM

Saldırının gerçekleştiği gün eşine kahvaltı hazırladığını ifade eden Zulfo, şöyle konuştu:

“Eşim kahvaltısını yaptı. Bir çocuğum hasta olduğu için onu hastaneye götürmemi istedi. Eşim çıktıktan bir süre sonra patlama oldu, evimin kapısı penceresi açıldı. Sanki birileri bana Abdurrahman’ın öldüğünü söyledi. Ben de kendimi hemen dışarı attım ve olay yerine gittim. Her yerde eşimi aradım. Morga gittim. Gidip cenazeye baktım, yüzü yandığı için tanınmaz haldeydi. Bir kolu kopmuştu, diğer kolunda kalan elbisesinden tanıdım.”

dirilişpostası


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa