Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
İKTİBAS DERGİSİ’NİN KASIM 2016/455 SAYISI ÇIKTI
3 Kasım 2016
İKTİBAS DERGİSİ’NİN KASIM 2016/455 SAYISI ÇIKTI

İktibas Dergisi Kasım 2016/455. Sayısı “Bölgesel/Küresel Statüko Çökerken Yeni Türkiye’nin Seslendirdiği İtirazlar” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

 

Bu sayımızda, Yorum bölümünde Abdullah PAMUK’un “Bölgesel/Küresel Statüko Çökerken Yeni Türkiye’nin Seslendirdiği İtirazlar”; Kavramda ise “İtaat” konusunun işlendiği yazılarını okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında, Hüseyin BÜLBÜL’ün “Paralel Din”; Hikmet ERTÜRK’ün “Davasının Adamı Olmak”; Osman COŞKUN’un “Topukları Üzere Dönenlerden Olmamak”; Aykut AKÇAnın, “Kurtuluş İslamda (mıdır?)”; Ömer YILDIZ’ın “Batılıların İslami Hareketleri Tanımlamak için Kullandıkları Fundamentalizm- Köktendincilik ve İslamcılık Gibi Kavramlar Üzerine Bir Deneme (2)”; Enes TARIMnin “Hübelin Kızları” ile Haydar ÖZTÜRK’ün “Meal Okuma Üzerine”; ile Hamdi AKAN’ın “Muhatap mıyız Mükellef mi?” yazılarını bulabilirsiniz.

Bir Dergi Bir Alıntı bölümünde da ise, Ramazan Yazçiçek’in Nida Dergisi 2016, s: 175, s. 16-29 sayısında yayınlanan “Liberalizmin Aşındırdığı Müslüman Kimlik” yazısını alıntıladık.

Mektuplara Cevaplarda ise Hüseyin BÜLBÜL’ün “Nikâhla Bağlanmak Sevgiyle Yoğrulmak Gerek”yazısının yanı sıra.

Sanat-Edebiyatta Mehmet MORTAŞ’ın “Şiirde Duygusal Bilinç 5yazısının yanı sıra; Hayrunnisa AKÇA’nın “İnternetten Olunca Başka Oldu”  yazısını bulabilirsiniz.

Dergimizin gündem bölümünde ise, her zamanki gibi özenle seçip iktibas ettiğimiz köşe yazılarını sizlerin istifadesine sunduk, zevkle okuyacağınıza inanıyoruz.

iktibas.com

Abonelik İçin:

www.iktibasdergi@hotmail.com

Anlam Yayınları Ankara Merkez: Tuna Cad. 14/3 Kızılay, 0312.435 37 60

İktibas Kayseri Temsilciliği: Cumhuriyet Mah. Vatan Cad. Kiraz Apt. No: 21/3 ] Melikgazi

İktibas İstanbul Temsilciliği: Akşemsettin Mah. Fevzipaşa Cad. No: 43 D.:5 Fatih {Fatih Camii karşısı} Tel: 0 545 648 75 08


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa