Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
İnsan ve Medeniyet Hareketi Kudüs Bildirisi.
8 Aralık 2017
İnsan ve Medeniyet Hareketi Kudüs Bildirisi.

İnsan ve Medeniyet Hareketi alınan Kudüs kararı ile ilgili bildiri yayınladı. 
İnsan ve Medeniyet Hareketi Kudüs Bildirisi.
Aziz ve Kıymetli Müslümanlar,
Rabbimizin çevresini mübarek kıldığı, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa ve Kudüs’ümüz, Trump yönetiminin son kararıyla yeni bir saldırıyla, yeni bir pervasızlıkla karşı karşıyadır.Daha önce Kudüs’ü başkent olarak tanıyan Siyonist-emperyalist ABD; Büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararı almış, işgalci Siyonist rejime desteğini bir kez daha yinelemiştir.

Siyonistlerin Filistin v Kudüs’te işlediği suçların, işgal, sürgün ve katliamların en büyük destekçisi olduğunu bir kez daha gözümüzün içine soka soka göstermiştir.

Siyonistlerin, evanjelistlerin ve fundamantalistlerin yönetimindeki ABD yönetimi, tüm İslam dünyasıyla alay edercesine, Müslümanların hiçbir kutsalına önem vermediğini göstermekten çekinmemiş, tüm İslam dünyasını tahrik edici, provokatif bir karara imza atmıştır.

Bilinmelidir ki, Kudüs şehri, sadece Müslümanlar için değil, Hristiyanlar ve Siyonist olmayan Yahudilerin de ortak saygın mekânıdır.

ABD, bize göre yok hükmündeki bu kararıyla, kendisine hiçbir konuda güvenilemeyeceğini bir kez daha ispatlamıştır.

Aziz Müslümanlar,
Bilinmelidir ki,  bizler ümmet olarak Kudüs’e ve Filistin davasına, Filistin’in mazlum Müslümanlarına gereği gibi sahip çıkmazsak, bu kutsal beldenin onurunu ve izzetini koruyacak projeler üretmezsek, Siyonist İsrail de, destekçisi ABD ve Batı emperyalizmi de, yeni adımlar atmaktan çekinmeyecektir.

Bilinmelidir ki, ABD’nin son adımı Kudüs’ün ve Filistin’in tamamını Yahudileştirme ve Filistin’li Müslümanları Ürdün’e, Sina Çöllerine sürme projesinin yeni bir aşamasıdır.

Ümmet olarak bu bölünmüşlüğe, bu parçalanmışlığa ve düşmanı bırakıp birbirimizi yemeğe devam edersek, korkarız Batı desteğindeki Siyonistler Büyük İsrail Projesi’ni adım adım hayata geçireceklerdir.

Siyonistler başta BM olmak üzere hiçbir uluslararası kararı tanımamaktadır.

Zira kibirli, Siyonist İsrail ve emperyalist ABD’nin anladığı tek dil güçtür.

Bu projenin gerçekleşmesinde en büyük güç ve enerji kaynakları ise Müslümanların bölünmüşlüğü ve zayıflığıdır.

Dolayısıyla kurtuluş reçetemiz bellidir.
Birlik olmak, güçlü olmak. 
Çekişmeye ve bölünmüşlüğe son vermek.

Rabbimizin emirleri, Peygamber efendimizin istekleri, âlimlerimizin nasihatleri hep Müslümanların birliğinde ve vahdetindedir.

Rabbimiz Enfal Suresi 46. Ayette buyuruyor ki; “…Birbirinizle çekişmeyin, yoksa korkuya kapılırsınız; gücünüz, devletiniz gider. Sabredin, çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.”

Peygamber Efendimizin(sav) bir hadis-i şerifinde diyor ki; “Kuvvetli mü’min zayıf mü’minden daha hayırlı, daha üstün ve Allah’a daha sevimlidir.”

Yine ümmetin gururu, Müslümanların yüz akı, Filistin davasının eşsiz tecrübesi, Büyük Şehidimiz Şeyh Ahmet Yasin’in şu sözü de Kudüs ve Filistin’i özgürleştirme mücadelesinde bizlere ışık tutacaktır:

“Bizler cehaletle zafer elde edemeyiz. Dini, dünyayı ve ahireti kuşatacak bir ilimle ancak zafer elde edebiliriz. İlim gelecekte bizim düşmanımıza karşı zafer elde etmekte kullanacağımız silahımız olacaktır”

Değerli Müslümanlar;
Ümmet olarak silkinmenin, uyanmanın ve dirilmenin vakti çoktan gelmiş, geçmektedir.

İslam ülkelerinin birleşmesi, aralarındaki ihtilafları ve çekişmeleri çözmeleri için acaba daha nasıl büyük musibetler yaşamamız gerekecek?

İnsan ve Medeniyet Hareketi olarak, buradan ümmete ve tüm insanlığa sesleniyoruz:
Kudüs ve Filistin’in işgali sadece Filistinlilerin değil, tüm ümmetin merkezi sorunudur.

Bu mübarek toprakların ve Filistinlilerin özgürleştirilmesi tüm dünya Müslümanlarının öncelikli görevidir.
Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın mukaddesatı Müslümanların kırmızıçizgisidir.

Fakat Siyonistler bizlerin duyarsızlığı, ihmali ve gafleti yüzünden tüm kırmızıçizgilerimizi çiğnemektedir.

Biz diyoruz ki, ümmet olarak mezhep, cemaat, milliyet, meşrep, aşiret ne varsa farklılıklarımızı bir kenara bırakalım; hiç olmazsa Kudüs ortak paydasında birleşelim.

Ümmetin ehil insanları bir araya gelsin. Kudüs’ü ve Filistin’i özgürleştirme projesi üretsin. Ümmet olarak sahip çıkalım.

Siyonistler nasıl Büyük İsrail Projesi’ni uyguluyorsa, bizler de hem bu şer projesini bertaraf edelim, hem de Kudüs ve Filistin’i Özgürleştirme Projesi’ni hayata geçirelim.

ABD ve Batı desteğindeki Siyonist rejime karşı yöneticilerimizi harekete geçirelim.

Yönetimlere baskı uygulayarak ırkçı-işgalci-katliamcı Siyonist rejimle ilişkilerini kesmelerini sağlayalım.

Ümmet olarak Siyonist rejime ekonomik ambargo uygulayarak, İsrail mallarını boykot edelim.

Başta Kudüs, Gazze ve Batı Şeria’daki Filistin topraklarında yaşayan Müslümanları her açıdan destekleyip, yardım faaliyetlerimizi Filistin’e yoğunlaştıralım.

İnsan ve Medeniyet Hareketi olarak İslam Ümmet’ine ve tüm insanlığa, Kudüs’ü sahiplenme ve ona yönelecek saldırıları durdurma kararlılığını bir kez daha yineliyor, tüm ümmeti ve insanlığı Kudüs ve Filistin’e yönelik pervasızlığa karşı harekete geçmeye çağırıyoruz.

Müslümanlar olarak birbirimizle uğraşmayı bırakırsak, Kudüs’e en az Siyonistler ve emperyalistler kadar değer verirsek, güçlerimizi birleştirirsek, İsrail ve ABD’nin son adımı geri tepecek,  bundan sonra yapacakları hamleler de boşa çıkarılacaktır.

İnşallah, yok hükmündeki bu karar ümmetin direniş ve dirilişine vesile olacak,  ABD de, Siyonist İsrail de yaptıkları bu provokasyondan pişman olacaklardır…

“Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.” (İbrahim:42)

http://imh.org.tr/?sa=haberler&id=1278#navtop


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa