Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Kırıkkale’nin Keskin Belediyesine Kayyum Atandı
4 Mayıs 2019
Kırıkkale’nin Keskin Belediyesine Kayyum Atandı

Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde İYİ Parti’nin kazandığı seçimin iptal edilmesi nedeniyle boşalan belediye başkanlığı koltuğuna 24 Haziran’da AK Parti’nin milletvekili adayı olan Vali Yardımcısı Osman Akbaş ‘kayyum’ olarak atandı.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde İYİ Partili Necati Alsancak’ın 6 oy farkla kazandığı seçim iptal edildi. Sözcü gazetesinin haberine göre, 2 Haziran’da yenilenecek olan seçim öncesi Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Belediye Başkanlığı’na Osman Akbaş’ı kayyum olarak atadı.

Akbaş, 24 Haziran’da AK Parti’den Afyonkarahisar milletvekili aday adayı olmuştu. Akbaş halen vali yardımcılığının yanı sıra İl Özel İdare Sekreteri, Keskin Kaymakamı ve Keskin Belediye Başkanlığı gibi 4 görevi birden yürütüyor.

“ETİK DEĞİL”

İYİ Parti Kırıkkale İl Başkanı Bülent Altınışık “Keskin’de kazanan adayın mazbatası iptal edildi, meclis üyeleri duruyor. Valinin meclis üyelerinden birini başkan olarak ataması gerekirdi. AKP’den milletvekili aday adayı olmuş kişi, 30 gün sonra yapılacak seçimden sorumlu. Bu etik değil” sözleriyle karar tepki gösterdi.

kaynak: karar.com


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa