Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Mehmet Feyat
Kitap yaz servete kon.

ALLAH DE 1.7 MİLYON TL GELİR!

ey aziz mümin müşteriler!

Gelin alın, bu ilmihaller  insanı halden hale düşürür, kemale erdirir.

Bu gördüğünüz tespihler, takkeler, meshler, pusulalı seccadeler sizi makbul birer mümin müşteri yapar. hele siz bir iki tane alın, memnun kalın, sadece sizin menfaatiniz için. Kar mar nedir bilmez onlar.

Kapağında Allah yazan ve binlerce satan kitabı okumadıysan, vay sana vaylar sana.

Dünya alem okudu, beynine dokudu, Bestseller arasına giren ve sahibine tamtamına 1.7 milyon kazandıran kitabı yoksa henüz duymadın mı?

Be hey mübarek mümin müşteri kardeşim, bunlar hep senin iyiliğin için yapılıyor!!!

O kazanılan paralar kim bilir hangi mazlumun(!) derdine derman oldu. Gerektiğinde villa oldu, tripleks oldu, yoksulun hizmetine sunuldu !

Adam HATİP ve OĞLU da birlikte herdem va’zü nasihatte bulunurlar bu halka. Hemi de bir geçimlik parasına, kuru maşa talim yani!!!

Maksat fisebillillah olsun, cüzdanlar dolsun

Ben; aklı kıt, bilgisi az, kendi halimde, ameli zayıf biriyim. Vallahi bunların bildiğinin zerresini bilmem. Ancak “bana düşmez can vermek yumuşak bir yatakta, ben sokakların emzirdiği çocuğum” diyerek razı mı geleyim bu şaklabanlıklara.

Birisi bir tv programı yapar milyonlar kazanır menkibelerle,

Birisi bir kitap yazar, milyonları indirir kasaya

Allahtan dinden imandan bahsedenlerin ekibine bakıyorsunuz, envai türlü herifler ve alımlı hatunlar var.

Yav biz mi yanlış anladık, bize mi yanlış anlattılar anlatanlar bi dini?

Hani yıllarca, “siz çocuklarınıza latince harflerle okuma öğretmeyin gavur olur” diyen bazı alim(!)lerimiz oldu, kendi çocukları avrupa da okurken, Bütün dillerin Allahın ayetini olduğunu saklayarak…

Hani bazı imamlarımız oldu, zekatın sadece kendisine has kılındığını söylerek servete kondular, Kuran’da adı geçen kesimleri hiç anlatmadılar.

Hani bazıları bir şehirde vereceği konferans, vaaz ve sohbetleri için pazarlık yaptı, belki parası olmayan dernek ve kuruluşlarla. servetlerine servet kattılar, yan gelip yattılar.

Şimdi de adam çıkmış ‘Allah de’ diyor kitabında tam tamına bu bir yıllık kazancı 1.7 milyon lira oluyor.

Adam Uğur(!)lu adam, ‘Koşar’ak gidiyor hedefe Allah Allah sesleriyle!

Bu yapılanlarla insanımız daha dindarlaşıyor, imanı kemale eriyor, Kuran ve Sünnet üzere bir itikade daha çok sıkı sıkıya sarılıyorsa amenna bir diyeceğimiz olamaz, hata ettik der özür diler af isteriz.

Amma velakin en azından benim bildiğim kadarıyla böyle bir durum hasıl olmuyor. Sadece onların istedikleri milyon TL’ler kasalara doluyor, olan yine gariban müslümana oluyor.

İslam adına din tüccarlığı yapanlar ve müminleri potansiyel ve zengin müşteriler olarak gören bazı mihraklar, çok ama çok yaramazlıklar(!) yapıyorlar.

Tabii ki buna dur diyecek bir merci var mı ? Elbette hayır, “Diyanet var” diyenleri duyar gibiyim. Yok yok, dostlar tuzun bile koktuğu dönemdeyiz. Sonumuz hayr olsun. Amma biz bu din bezirganlarına kapılmamalıyız.

Ben Allahımı dinimi kitabımı bu yeni hocaefendilerin yazdığı kitaplardan öğrenmedim. Alimallah onlar ömür boyu yazmasa bile bize ebediyete kadar yeteceke KİTABımız var. Onun da hediyesi şu kadar diye çok pahalıya satıp kar edenler var amma, hediyenin paralı olduğunu da kuran alırken öğreniyorsunuz.

Ne garip bir alemdeyiz

“KAÇIN BU MÜSLÜMANLARDAN SIĞININ İSLAM’A”  Muhammed İkbal


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa