Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Korucular Derneği Başkanı Karhraman’dan, Ak Partili vekillere eleştiri
19 Eylül 2016
Korucular Derneği Başkanı Karhraman’dan, Ak Partili vekillere eleştiri

VAN Geçici Köy Korucuları Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ayhan Kahraman, Şemdinli’de silahlı saldırı sonucu öldürülen Ak Partili siyasetçi Ahmet Budak’ın cenazesine bölgedeki Ak Partili bakanların, milletvekillerinin katılmamasını eleştirdi.
Hakkari’den geçen 1 Kasım seçimlerinde Ak Parti 1’inci sıra milletvekili adayı, 7 çocuk babası müteahhit Ahmet Budak, Şemdinli İlçesi Beşevler Mahallesi’nde bulunan evinin önünde PKK’lı teröristlerin silahlı saldırısıyla yaşamını yitirmişti. Budak’ın cenazesi toprağa verilirken, Van Geçici Köy Korucuları Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ayhan Kahraman, cenazeye katılmayan bakan ve bölge milletvekillerini sert dille eleştirdi.
Budak’ın ölüm şeklinin çok acı olduğunu belirten Kahraman, “Maalesef cenaze töreni bir o kadar acı geçti. Çünkü canı pahasına siyaset yaptığı Ak partiden yetkili hiç kimse cenaze törenine katılmamıştı. İlin valisi , bölgede görev yapan askerler ve vatandaşlar cenazeye katıldı” dedi.
“CENAZE PKK’YA KARŞI DİK DURUŞUN SEMBOLÜ OLACAKTI”
Cenaze töreninin PKK’ya karşı dik duruşun sembolü olması gerektiğini belirten Kahraman, şöyle konuştu:
“Olması gereken, bölgede ne kadar Ak Partili milletvekili, eski ve yeni bakan varsa cenazeye katılmasıydı. Bu katılım sıradan bir cenaze törenine katılım olmayacak, aynı zamanda insanları korkutmak sindirmek isteyen PKK’ya karşı bir dik duruşun sembolü olacaktı. PKK’ya ‘biz sizden korkmuyoruz burada vatandaşımızın yanındayız’ mesajı olacaktı. Bu bölgede siyaset yapmak isteyenlere de cesaret olacaktı. Olmadı maalesef. Bölgede PKK’ya destek veren parti dışında siyaset yapan bölge milletvekilleri, 35 yıldır yaptıkları gibi korktular, çekindiler ve sustular. Bir kaç cılız twett ile şehidimizin acısını paylaşıp tepkilerini dile getirdiler. Şehidimizin çocuğu kadar cesaretli olup PKK’ya meydan okuyamadılar.”
“DİK DURUŞ SERGİLEMEDİKÇE TERÖRÜN BİTMESİNİ BEKLEMEYİN”
Bölgedeki siyasetçilerin PKK’ya karşı dik duruş sergilemesi gerektiğine dikkat çeken Kahraman, şöyle dedi:
“Bölgede siyaset yapan Ak Partili siyasetçiler her zaman olduğu gibi Sayın Cumhurbaşkanı, Başbakanımızın gölgesine sığınıp PKK’ya karşı dik duruş göstermeden siyaset yapmaktadır. Soruyorum; Bölgede milletvekilliği yapan Ak Partililere. Kimden neden korkuyorsunuz? Siz korkarsanız, sivil vatandaş nasıl PKK’ya karşı dik duracak? Madem korkuyor, susuyorsunuz, vatandaşımıza sahip çıkmıyorsanız siz kim adına niçin siyaset yapıyorsunuz? Ya bugün cesaretinizi toplayıp ‘Allah’ın verdiği canı ancak Allah alır’ deyip konuşacaksınız, ya da bir daha konuşmamak üzere ömür boyu susacaksınız. Ya da ‘kusura bakmayın biz bu işi yapamıyoruz’ deyip halkımızdan özür dileyip köşenize çekileceksiniz. Unutmayın siz bölgenin kaymak tabakası olan milletvekili, bakanları konuşmadıkça teröre karşı net dik duruş sergilemedikçe terörün bitmesini, vatandaşın teröre karşı durmasını beklemeyin.”

 


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa