Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Kurtulmuş: 15 Temmuz’un siyaset ayağı da var
28 Temmuz 2016
Kurtulmuş: 15 Temmuz’un siyaset ayağı da var

FETÖ’nün darbe girişiminin siyaset ayağı da olduğunu söyleyen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Bunların hepsinin çıkartılması lazım” dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, “Siyaset ayağı da vardır, olmaması mümkün mü? Türkiye’de hangi darbede siyaset ayağı yoktu? Dolayısıyla bu kadar kendilerince hazırlanılmış, Cumhurbaşkanımızı öldürmek üzerine, öyle başlayacağı varsayılan bir darbenin mutlaka başka ayakları da vardır. Bunların hepsinin çıkartılması lazım.” dedi.

Öte yandan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş darbe girişiminin yaşandığı gece yaşadıklarını şöyle anlattı:

 “Ben hemen bakan arkadaşlarımızı, başta Milli Savunma Bakanımızı ve İçişleri Bakanımızı aradım. Sayın Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza, telefonlarına ulaştım. Başbakanımızın Özel Kalem Müdürü çıktı, Cumhurbaşkanımızda Sayın Berat Bey çıktı. Onunla konuştuk.

Bu arada, bundan evvel de bir önceki Genelkurmay Başkanımız Necdet Özel Paşa’yı aradım. Sağ olsun Necdet Özel Paşa da zaten meseleyi son derece ciddi bulduğunu, birçok kuvvet komutanına ulaşamadığını söyledi. ‘Sizin zaten önceki birçok arkadaşınızdır, şu anda illa en üstte olmayabilirler ama kime ulaşabilirseniz ulaşmaya çalışın.’ dedik.

Sağ olsun Necdet Paşa da o akşam sıkı bir telefon diplomasisi yürüttü. Hemen arkasından Çankaya’ya geldik.”

haber10


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa