Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Mardin ve Siirt Belediyelerine Kayyum Atandı
17 Kasım 2016
Mardin ve Siirt Belediyelerine Kayyum Atandı

Mardin ve Siirt Belediyelerine Kayyum Atandı

 Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile tutuklanan Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan görevden alındı. Ahmet Türk’ün yerine Mardin Valisi getirildi.

İçişleri Bakanlığınca, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile tutuklanan SiirtBelediye Başkanı Tuncer Bakırhan‘ın görevlerinden uzaklaştırıldığı bildirildi.

AHMET TÜRK’ÜN YERİNE MARDİN VALİSİ

İçişleri Bakanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Türk ile tutuklanan Siirt Belediye Başkanı Bakırhan’ın görevlerinden uzaklaştırıldığı, Mardin Valisi Mustafa Yaman’ın MardinBüyükşehir Belediye Başkan Vekili, Siirt Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın’ın da SiirtBelediye Başkan Vekili olarak görevlendirildiği belirtildi.


MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE OPERASYON

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından sabah erken saatlerde Mardin Büyükşehir Belediyesine operasyon da düzenledi.


Büyükşehir Belediyesi önünde güvenlik önlemi alan özel harekat polisleri ve terörle mücadele polis ekipleri belediyeye girişlerde kimlik kontrolü yapıyor. Mardin Büyükşehir Belediyesinde incelemeler sürüyor.


TÜRK HAKKINDA AÇILAN SORUŞTURMA

Türk hakkında, “devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak, silahlı terör örgütüne para temin etmek ve üye olmak, görevini kötüye kullanmak, Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti‘ni, TBMM’yi alenen aşağılamak” suçlamalarından soruşturma açılmıştı.

SİİRT BELEDİYE BAŞKANI DÜN TUTUKLANDI

Bakırhan ise “PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olmak” da dahil olmak ve bölücü terör örgütü lehine Siirt ilinde yapılan çok sayıda yasa dışı gösteri yürüyüşüne katılarak örgüt lehinde propaganda ve eylemde bulunmanın da aralarında olduğu bir dizi suç nedeniyle 16 Kasım’da gözaltına alınarak tutuklanmıştı.


KAYYUM, GÖREVE BAŞLADI

Siirt‘te Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan‘ın tutuklanmasının ardından yerine kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Ceyhun Dılşad Taşkın, bu sabah belediye binasına gelerek göreve başladı.


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa