Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Memur-Sen Başkanı: ‘Kuran-ı Kerim eğitim programlarının içine alınacak’
3 Aralık 2017
Memur-Sen Başkanı: ‘Kuran-ı Kerim eğitim programlarının içine alınacak’

Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, “5 yaşında ana sınıfındaki çocuklar kilisede eğitim alırken, ’12 yaşına kadar çocuklar camiye gidemez’ diyen düzenek sökülüp atıldı. Kuran-ı Kerim ve siyer, eğitim programlarının içine alınacak” dedi.

Memur-Sen’e bağlı Diyanet-Sen’in başkanlar kurulu toplantısı Mardin’de Vali Mustafa Yaman ve AK Parti Milletvekili Orhan Miroğlu’nun ve Mardin Müftüsü İsmail Çiçek’in de katılımıyla gerçekleştirildi. Sendikanın 81 ildeki şube başkanlarının katıldığı toplantıda konuşan Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın şunları söyledi:

“Memur-Sen, bu coğrafyada yeniden bir medeniyetin mümkün oluş gayesinin örgütlenmiş halidir. Diyanet-Sen’e bu teşkilatta olduğu ve bu teşkilatın cesaretini artırdığı için teşekkür ediyorum. 5 yaşında ana sınıfındaki çocuklar kilisede eğitimalırken, ’12 yaşına kadar çocuklar camiye gidemez’ diyen düzenek sökülüp atıldı. Kuran-ı Kerim ve siyer, eğitim programlarının içine alınacak. Milli Güvenlik dersi marifetiyle eğitim yuvası, biri bizi gözetliyor kamerası olarak bizi gözetleyen düzenek sökülüp atılacak ve akşam karargâha fiş taşıyan gözetleme kuleleri kendi işine bakacak. Çocukların ibadet hürriyeti vardır ve okullarda, kamu kurumlarında imkanlar dahilinde bunlara mekanlar tahsis edilecek.”

KAYNAK CNN TÜRKHABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa