Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
“Okuyabilirseniz her insan bir kitaptır” pusula okuma kulübü
28 Mart 2018
“Okuyabilirseniz her insan bir kitaptır” pusula okuma kulübü

Pusula okuma kulübü etkinlikleri kapsamında Van Gevaş’ta 300 öğrenci ile okuma şöleni yapıldı. İnsan ve medeniyet hareketi ve Milli Eğitim müdürlüğünün ortak çalışmasıyla yürütülen projede Van’da 500 öğrenci ile özel okuma yapılıyor. Bu kapsamda Gevaş’ta Vatandaş ve esnaf ziyaret edilerek İlçe Milli Eğitim müdürü, İnsan ve Medeniyet hareketi yetkilileri ve öğrenciler tarafından kitaplar hediye edilerek Kitap okumaya dikkat çekildi. Sonrasında Gevaş stadyumunda öğrencilerle kitap okuma etkinliklerine geçildi.

 

Stadyumda oluşturulan kitap halkaları bire bir ziyaret edilerek mülakatlar yapıldı. Öğrencilerin son derece memnun kaldığı ifade edilen etkinlikte yapılan kura ile 260 öğrenci karşılıklı kitap hediyeleşmeleri gerçekleştirilerek kitap

 

kardeşliği çekilişi yapıldı.

Yine etkinlik kapsamında Suriye’de savaş şartlarında okuyan öğrencilere, Mülteci kamplarında okuyan öğrencilere ve Cumhur başkanı sayın Recep Tayip Erdoğan’a Barışçıl bir dünya için Öğrenciler tarafından mektuplar yazıldı. Van’dan programa katılan Yazar Erdal Şahin, Cihad Albayrak, Ayşe Ünsal Albayrak ve şair Mustafa Işık programda öğrencilerle bir araya gelerek yazarlık üzerine hasbihaller gerçekleştirdiler. Ayrıca sahada öğretmen Aslı Atalay ve pusula okuma öğrencileri tarafından yağlı boya çalışması ile yapılarak hazırlanan “yeni Dünyalara açılmak için Okuyoruz” adlı tablo İnsan Medeniyet hareketi başkanı Abdurrahman Eren tarafından Gevaş milli eğitim müdürüne takdim edildi. Çalışmalarından dolayı Van Gevaş belediyesi ve İlçe Milli Eğitim müdürlüğü tarafından İnsan ve Medeniyet hareketi başkanı Abdurrahman Eren’e plaket takdim edildi. Program pusula üye kartlarının dağıtımı ve Okuma etkinliği ile son buldu.

 


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa