Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
‘PKK bölgedeki istikrarsızlığın ve karışıklığın müsebbibidir’
14 Kasım 2016
‘PKK bölgedeki istikrarsızlığın ve karışıklığın müsebbibidir’

Sincar Kaymakamı Mehma Halil, terör örgütü DEAŞ’tan kurtarılan ilçenin yeniden inşası ve halkın evlerine dönebilmesi için PKK’nın şehirden çıkarılması gerektiğini belirtti.

'PKK bölgedeki istikrarsızlığın ve karışıklığın müsebbibidir'Halil, Musul kentine bağlı Sincar’ın terör örgütü DEAŞ’tan kurtarılmasının birinci yıl dönümü münasebetiyle açıklama yaptı.

Sincar’ın kurtarılmasının üzerinden bir yıl geçmesine rağmen evlerine dönen aile sayısının yalnızca 200 olduğuna dikkati çeken Halil, ilçe halkının birçoğunun evlerine dönmemesinin terör örgütü PKK’nın bölgedeki varlığından kaynaklandığını söyledi.

“PKK’nın gelip Şengal’e yerleşmesine izin veremeyiz”

PKK ve ona bağlı grupların Sincar’ı terk etmesi gerektiğini vurgulayan Halil, “Şengal’in merkezinde bulunan PKK ve bu örgütün uzantısı diğer silahlı unsurlar halkın evlerine dönmesinin önünde büyük bir engeldir. Bu vesileyle bir kez daha PKK ve diğer örgütlere şehrimizi derhal boşaltmaları çağrısında bulunuyoruz. Çünkü bu Şengal halkının bir talebidir. Hangi gerekçeyle olursa olsun PKK’nın gelip Şengal’e yerleşmesine izin veremeyiz. PKK, bölgedeki istikrarsızlığın ve karışıklığın müsebbibidir.” diye konuştu.

diriliş postası


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa