Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Sri Lanka Terör Olaylarını DAEŞ Üstlendi
23 Nisan 2019
Sri Lanka Terör Olaylarını DAEŞ Üstlendi

Sri Lanka’da 310 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırılarının sorumluğunu DAEŞ üstlendi. Öte yandan saldırılarda can kaybının 321’e yükseldiği açıklandı.

Sri Lanka’da 310 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırılarının sorumluğunu terör örgütü DAEŞ üstlendi.

Sri Lanka Savunma Bakanı Ruwan Wijewardene, bugün parlamentoda yaptığı konuşmada, saldırının Yeni Zelanda’daki cami saldırılarının intikamını almak için gerçekleştirildiğini iddia etti. Sri Lanka Savunma Bakanı Wijewardene bu iddiayla ilgili detaylı bilgi ise vermedi. 

45 ÇOCUK TERÖR KURBANI 

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ise Sri Lanka’da yaşanan terör saldırılarında hayatını kaybedenler arasında 5’i yabancı uyruklu 45 çocuğun olduğunu duyurdu. 

NE OLMUŞTU?

Sri Lanka’da pazar günü Hristiyanlar için kutsal Paskalya ayinlerinin düzenlendiği Kochchikade kentindeki St. Anthony’s, Katana’daki St. Sebastian ve Batticaloa’daki Meryem Ana kiliseleri ile başkent Kolombo’daki beş yıldızlı Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerine bombalı saldırılar gerçekleştirilmişti.

Saldırıların ardından başkent Kolombo’nun banliyöleri Dehiwala’daki konukevi yakınında ve Dematogo’da da üst geçit yakınında patlamalar olmuştu.

Sri Lanka makamları, saldırılarda 310 kişinin hayatını kaybettiğini, 500’den fazla kişinin yaralandığını açıklamıştı. Saldırılarda, Türk vatandaşı mühendisler Serhan Selçuk Nariçi ve Yiğit Ali Çavuş da yaşamını yitirmişti.

kaynak: karar.com


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa