Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
“Toplumsal Değişim Öğrenci Sempozyumu” 13-14 Mayısta başlıyor
5 Mayıs 2017
“Toplumsal Değişim Öğrenci Sempozyumu” 13-14 Mayısta başlıyor

13-14 Mayıs 2017 İnsan ve Medeniyet Hareketi Genel Merkezi Bahariye Mevlevihanesi
İnsan ve Medeniyet Hareketi “Toplumsal Değişim Öğrenci Sempozyumu” Düzenliyor.
Türkiye’de son elli yılda yoğun ve kapsamlı bir toplumsal değişim yaşanıyor. İnsan ve Medeniyet Hareketi bu değişimi her yıl düzenlediği sempozyumla ele alıyor.
İnsan ve Medeniyet Hareketi, 2016 yılı Mart ayında 23 akademisyenin tebliğ sunduğu “Toplumsal Değişim Sempozyumu” düzenleyerek sempozyum tebliğlerini kitap haline getirdi. 13-14 Mayıs 2017 tarihinde ise Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinin tebliğ sunacağı yeni bir sempozyumla toplumsal değişim ekseninde Din, Aile, Siyaset, Göç ve Kentleşme başlıklarını ele alınacak.
Bugüne kadar, Batı toplumlarındaki değişim gerçeğini merkeze alan sosyal değişim teorileri ile Batı toplumları insanlığa ideal toplum olarak sunuldu. Hâlbuki her toplumun tarihsel gelişimi ve değişim süreçleri göz önünde tutularak; o toplumun yapısını ve değişim gerçeğini kavrayacak sosyal değişim teorileri inşa edilmelidir.
Bu durumun, toplumsal değişim kavramının farklı disiplinler tarafından tanımlanması ve tartışılmasını zorunlu kıldığına inanan İnsan ve Medeniyet Hareketi, toplumsal değişim konusunu her yıl masaya yatırma kararı aldı. Düzenlenecek olan sempozyumlarda, bir yıl akademisyenler diğer yıl ise yüksek lisans ve doktora öğrencileri tebliğ sunacaklar.
İstanbul Eyüp’te bulunan Bahariye Mevlevihanesi’nde 13-14 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan ve Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinin tebliğ sunacağı yeni bir sempozyumla toplumsal değişim ekseninde Din, Aile, Siyaset, Göç ve Kentleşme başlıkları incelecek.
Sempozyum’da tebliğ sunmak isteyen yüksek lisans ve doktora öğrencileri tebliğ özetlerini 14 Ocak 2017 tarihine kadar ulaştırmaları gerekmektedir.
İnsan ve Medeniyet Hareketi, Türkiye’de toplumsal değişime ilgi duyan herkesi sempozyuma davet ediyor.

Sempozyumla ilgili ayrıntılı bilgi almak için;  www.toplumsaldegisim.com

Medya İlişikleri: Selma Topkara – 0532 337 64 86 – iletisim@toplumsaldegisim.com

 kaynak: http://imh.org.tr/?sa=etkinlikler&id=195#navtop


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa