Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
VAN ANALİZ HABER: Vira Bismillah………!

VAN ANALİZ HABER

Vira Bismillah………!

Sanal âlemin hızla geliştiği ve rağbet gördüğü zaman diliminde halkı gerçeklerden haberdar edecek, yönlendirmeden ziyade bilgilendirecek;

Muhatapları hedef haline getirerek üste çıkmayan bir zihniyete sahip olacak haber sitelerine çok ihtiyaç olduğu bir gerçek.

İşte bu sitelerden biri daha start aldı. “Vananaliz haber”

Bu siteyi kuran gençler erdemli gençliği ön plana çıkaracak insanların maddi dünyalarını ihmal etmeden manevi değerlerinin üzerinde durarak

Nasıl bir gençlik,

Nasıl bir gelecek,

Nasıl bir hayat,

Nasıl bir aile,

Nasıl bir toplum,

Nasıl bir insan vs. sorularının cevabını içinde barındıran bir site olacağından şüphem yoktur.

Hedefi insan ama sadece Allah’a kul olabilen bir gençlik!.

Dünyada varoluş gayesinin sadece yeme içme, cinsellik vs. olmadığını kulluk için var olduğunun farkında olan bir gençlik!.

Özgürlük denince sınırlarını Allah’ın belirlediği sınırda biten bir özgürlük anlayışına sahip olan bir gençlik!.

Kur-an’ın ifadesi, peygamberin diliyle işaret edilen bir gençlik!..

“Ey oğlum, gerçekten bir hardal tanesi ağırlığında olsa da, ister bir kaya parçasından ya da göklerde veya yerde bulunsa bile, Allah onu getirir. Şüphesiz Allah, latif olandır, haberdardır”(Lokman:16) farkında olan bir gençlik!..

“Ey oğlum, namazı dosdoğru kıl, ma’rufu emret, münkerden sakındır ve sana isabet edene karşı sabret. Çünkü bunlar, azmedilmesi gereken işlerdendir.(Lokman:17) bilincinde olan bir gençlik!..

“İnsanlara yanağını çevirip ve böbürlenmiş olarak yeryüzünde yürüme. Çünkü Allah, büyüklük taslayıp böbürleneni sevmez.”(Lokman:18) anlayışına hakim olan bir gençlik!.

“Yürüyüşünde orta bir yol tut, sesinden de eksilt. Çünkü seslerin en çirkin olanı gerçekten eşeklerin sesidir.” (Lokman:19) ahlakıyla ahlaklanmış bir gençlik!…

Kıldığı namazla hem kendisini hem de çevresini değiştirebilen gençlik toplumun sigortası konumunda olan bir gençlik!..

Bu sigortanın amper gücü onun taşıdığı Kur-an merkezli ahlakta olduğunu bilen ve kendisini Kimseye kullandırmayan bir gençlik!..

Kimseye beynini kiraya vermeyen, söyleyeceği her sözün yapacağı her hareketin ölçüsü belli, hayatının değişmez ölçüsü “Kur-an” olan bir gençlik!..

Maneviyatı güçlü olan genç bilir ki, öğretilmiş çaresizlik ve doğru bilinen yanlışların nesillere aktarılmasıyla oluşacak olan bir gençliğin insanlık felaket olacağının farkında olan bir gençlik!.

İşte böyle bir gençliğin oluşmasına yardımcı olmaya çalışacak olan bir sitede yazı yazmaya Allah nasip ettiği müddetçe çalışacağım yazacağım doğruların tamamının İslam’a yanlışlarının ise bana ait olacağının farkında olarak Allah’tan af ve mağfiret dileyerek vira bismillah deyip gençlikle başlamak istedim.

Dolayısıyla, Yerelde yazı yazmak, hele hele muhatap olarak gençliği almak büyük bir sorumluluktur. Bu sorumluluğun farkında olan bir olarak buradan hem ilimiz hem insanımız hem de gençliğimiz için gelişmeleri kimsenin güdümünde kalmadan doğru analiz ederek, bana ayrılan köşede katkı sunmaya çalışacağım inşallah. Mücadele bizden başarı Allah’tandır.

Nasihatlerin musibetlerden evla olması dileğiyle.


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa