Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
VAN SDİ İSTANBUL’DAKİ SALDIRIYI KINADI.
13 Aralık 2016
VAN SDİ İSTANBUL’DAKİ SALDIRIYI KINADI.

Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi (VAN SDİ), İstanbul’da PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırıya sert tepki gösterdi.

48 sivil toplum örgütünün bir araya gelerek oluşturduğu Sivil Dayanışma İnisiyatifi, İstanbul Beşiktaş’ta Vodefone Arena stadı yakınlarında PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırıya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

48 sivil toplum örgütünün ortak yazılı basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı; “Dün gece İstanbul Beşiktaş’ta futbol müsabakası sonrası düzenlenen iki ayrı bombalı saldırı sonucu 38 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 14’ü ağır yaralı olmak üzere 150’den fazlası da yaralanmıştır. Bu mel’un saldırının amacı; 15 Temmuz da başarılı olmayan şer şebekesinin FETÖ, PKK, DEAŞ ve kuklalarıyla hep birlikte ümmetin tek umudu olan Türkiye’ye diz çöktürmektir.” denildi.

“Saldırının gerçekleştiği yer ve zaman dikkate alındığında çok daha büyük kayıpların hedeflendiği anlaşılmaktadır.” denilen açıklamanın devamında ise “Hedef ne olursa olsun, bu tür terör eylemlerinin bir yol ve yöntem olarak benimsenmesinin ve yaşam alanlarında bombalar patlatılmasının hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Kimden gelirse gelsin ve hedefi ne olursa olsun, bu saldırıyı düzenleyen tetikçileri, arkasındaki yerel veya küresel karanlık güçleri ve bundan medet uman çevreleri şiddetle lanetliyoruz. Bu vahşi eylemi, arkasındaki güçleri ve maşalarını tel’in ediyor, can kaybının daha fazla artmamasını temenni ediyoruz. Saldırı sonucu hayatını kaybetmiş olanlara rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

VANOLAY


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa