Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Van’da bu gün ve yarın elektrik ve su kesintisi yapılacak
19 Aralık 2015
Van’da bu gün ve yarın elektrik ve su kesintisi yapılacak

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ), Şabaniye Mahallesi’nde bulunan 1 nolu su deposunda yapılacak elektrik çalışması dolayısıyla cumartesi günü su kesintisi yapacağını duyurdu.
Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Merkez 1 Nolu Şabaniye su deposu alanında bulunan M1 DM’den M4 fider çıkışından enerji alan TR-54/2’den beslenen su deposu, fider çıkışında hat güzergah değişikliği çalışması yapılacaktır. Bu çalışmalardan kapsamında meydana gelecek elektrik kesintisinden dolayı su kesintileri yaşanacaktır. Bundan dolayı 19 Aralık 2015 Cumartesi günü 11.00-16.00 saatleri arasında Hacıbekir, Yeni Mahalle, İstasyon, Karşıyaka, Seyit Fehim Arvasi, Serhat, çarşı merkezi,
Akköprü, Kevenli TOKİ, Bostaniçi TOKİ, Yalımerez, Şabaniye ve Şehit Fırat mahalleleri ile Seyrantepe Mahallesi’nin bir kısmına su verilemeyecek” denildi.
Van’da su kesintisi meydana gelecek. VASKİ tarafından yapılan resmi açıklamaya göre planlı çalışmalar kapsamında Van’da su kesintisi yaşanacak. .

Van’ın büyük bir bölümünde elektrik ve su kesintisinin yapılacağı duyuruldu.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) hafta sonu Van geneli elektrik kesintisi yaşanacağını duyururken, Van Su ve Kanalizasyon Daire Başkanlığı (VASKİ) ise yarın ilin büyük bir kısmına su verilemeyeceğini duyurdu.

TEİAŞ tarafından yapılan yazılı açıklamada, Engil Başkale ile Tatvan-Engil enerji iletim hatlarında çalışma yapılacağından 19.12.2015 cumartesi ile 20.12.2015 Pazar günleri 06.00 – 16.00 saatleri arasında enerji verilemeyeceği belirtilerek halkın belirtilen tarih ve saatlerde gerekli tedbirleri almaları istendi.


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa