Van Analiz Haber
En Çok Görüntülenenler
Van Analiz Haber
Van’da FETÖ’cü hainlere tepki

Van’da Beşyol Meydanı’nda bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türkiye bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterleriyle sloganlar eşliğinde darbe girişimini kınadı.

Sivil toplum kuruluşu, siyasi parti temsilcileri ve kurum amirlerinin de desteğiyle gerçekleştirilen “demokrasi nöbeti” mitinginde vatandaşlar, “her şey vatan için”, “şehitler ölmez vatan bölünmez”, “idam istiyoruz”, “Türk, Kürt burada FETÖ nerede” sloganları atarak, kalkışmaya tepki gösterdi.

Meydanı Türkiye bayraklarıyla donatarak güvenlik önlemi alan polislere sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşlara hitap eden AK Parti İl Başkanı Zahir Soğanda, İstanbul’da darbe girişimini protesto eden vatandaşlara yönelik saldırıda Van’dan bir vatandaş ile bir polis memurunun şehit olduğunu belirtti.

Şehitler için fatiha okutan Soğanda, “İstanbul’da darbe girişimine karşı duran vatandaşlar arasında Vanlı hemşehrilerimiz de bulunuyordu. Aldığımız bilgilere göre Gürpınarlı vatandaşımız Burhan Öner ile Ercişli polis memurumuz Halil Hamuryen şehit olmuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve halkımıza da başsağlığı diliyorum.” dedi.


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRTYukar Geri Ana Sayfa