Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
VAN’DA GÖZALTILAR DEVAM EDİYOR
18 Temmuz 2016
VAN’DA GÖZALTILAR DEVAM EDİYOR


Van’da darbe girişimi kapsamında sürdürülen soruşturma kapsamında 18 hakim ve savcı gözaltına alınırken, 6 askerin ise sorgusu devam ediyor.
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hakim ve savcılar gözaltına alınmaya devam ediyor. Van’da 29’u adli, 16’sı idari ve 8’i ilçelerde görevli 53 hakim ve savcı hakkında çıkarılan gözaltı kararının ardından operasyon başlatıldı. Van Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı doğrultusunda Van İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar kapsamında şimdiye kadar 18 hakim ve savcı gözaltına alındı. Gözaltına alınan hakim ve savcılar Van Bölge eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilirken, operasyonun sürdürüldüğü belirtildi.
2 albay sorguda
Darbe girişimini destekledikleri gerekçesiyle gözaltına alınan Van 6. Hudut Alay eski Komutanı Kurmay Albay ALİ YALÇIN ile Van’a yeni atanan 6. Hudut Alay Komutanı Kurmay Albay Salih Ataman’ın sorgusu sürüyor. 2 albayla birlikte Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi’nde görevli 5 hakim ve savcı için de gözaltı kararı çıkarıldı. Kararın ardından 4 hakim ve savcı gözaltına alınırken, birinin ise arandığı belirtildi.
2 rütbeli tutuklandı
Van’ın Çaldıran ilçesinde darbe girişimine destek verdikleri iddiasıyla gözaltına alınan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Vedat Kandir ile İlçe Komando Bölük Komutanı Yüzbaşı Rıdvan Yıldırım ise çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

VAN Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturmalar kapsamında Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları iddiasıyla 15 hakim ve savcı gözaltına alındı.
Van’da darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 29’u adli, 16’sı idari ve 8’i ilçelerde görevli 53 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Başsavcılığın talimatı doğrultusunda Van İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince iş yerleri ve evlerinde arama yapılan 15 hakim ve savcı gözaltına alındı. Gözaltılar ifadelerinin alınması için Van Emniyet Müdürlüğüne götürülürken, operasyonlar devam ediyor.

fft261_mf15775075


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa