Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Van’da kitap fuarını bir haftada 65 bin kişi ziyaret etti
26 Ekim 2017
Van’da kitap fuarını bir haftada 65 bin kişi ziyaret etti

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kitap fuarını, bir haftada 65 bin kişi ziyaret etti.

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen kitap fuarında, 100 yayın evinden  onbinlerce kitap yer alıyor. Van ve çevre  illerden gelen vatandaşlar, kitap fuarına büyük ilgi gösteriyor. Geçen hafta Van’a gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından açılışı yapılan kitap fuarını, yaklaşık bir haftada 65 bin kişi ziyaret etti.

Eylül Fuarcılık Organizasyonu Genel Koordinatörü Remzi Çayır, 29 Ekim tarihine kadar kitapseverlere açık kalacak olan kitap fuarını, 150 bin kişiyi ziyaret edilmesini beklediklerini söyledi. Çayır, “Van’ın ilk kapsamlı kitap fuarını biz düzenliyoruz. Türkiye’nin en gözde 100 yayınevi burada. Van kitap fuarı, gerçekten dopdolu bir fuar. Şu ana kadar 65 bin ziyaretçi geldi. Vatandaşlar ayaklarına kadar gelen bu kültür fuarından çok memnun. Yayınevi yetkilileri de, satışlardan oldukça memnun. Aynı zamanda Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün  desteğiyle de öğrenciler fuara geliyor. Buradaki kitaplardan istifade ediyor. İnşallah bu fuar geleneksel hale gelir. Biz de bundan sonraki yıllarda bunu daha kapsamlı hale getireceğiz” dedi.
Van’da böyle bir fuarın düzenlenmesinden dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Ahmet Yarin “Bugün bütün kitapseverler olarak bu fuardayız. İnanılmaz bir yer. Çok iyi yayınevleri stant açmış. Fiyatlar gayet iyi ve ulaşamadığım bir çok kitabı satın alma imkanı  buldum. Fuarı düzenleyenlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HÜRRİYET


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa