Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Van’da Kudüs yürüyüşü
9 Aralık 2017
Van’da Kudüs yürüyüşü

Van sivil dayanışma insiyatifi tarafından düzenlenen Kudüs yürüyüşüne onbinlerce kişi katıldı.  Yürüyüş Van kurtuluş parkında saat 13:00te başladı. Vanlıların yoğun bir şekilde katıldığı yürüyüş beş yol meydanına kadar devam etti. Hz Ömer camii avlusunda çeşitli konuşmalar yapıldı.

Van SDİ adina Memur-sen il başkanı Osman AYŞİN  bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında , Kudüs’ün  Müslümanlar için en az Mekke kadar önemli olduğunu, İsrail’in Amerika’yı kullanarak  Filistin de yeni işgallere hazırlandığını söyleyen Ayşin, Kudüs ün Müslümanların olduğunu işgalci  İsrail’in  başkenti yapılmasına asla kabul etmeyeceklerini vurguladı. 

Osman Ayşin, “15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizi işgal etmeye kalkışan hain FETÖ terör örgütü için 27 gece bu alanlardaydık. ABDBaşkanı Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması için yine bugün Kurtuluş Parkı’ndan yürüyüşümüzü başlatarak bu meydanda beraberiz. Bundan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Burada Amerika ve işbirlikçilerine sesleniyorum. İşte Van, işte Türkiye, bugün tüm Müslümanlar meydanlardadır. Kardeşlerim demek ki bizi bir araya getiren ortak değerlerimizdir. Dili, dini, ırk, mezhebi ve partisi ne olursa olsun bizi biz yapan değerlerimizdir. Dün böyleydi, bundan sonrada böyle olacak inşallah” dedi. “Müslümanların umudu Türkiye‘dir” Türkiye’de ortak değerin İslam olduğunu ifade eden Ayşin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hep birlikte Türkiye‘yiz. Kardeşlerim FETÖ terör örgütü ve DEAŞ terör örgütü de ABD ve işbirlikçilerinin bir projesiydi. Düşünün DEAŞ şimdi nerede? İsrail‘e bir kurşun sıktı mı? FETÖ terör örgütü ve destekçileri şimdi nerede? Hep terör örgütü ile bizi bölmeye ve parçalamaya çalışmadılar mı? Şimdi de ekonomi ile vurmaya çalışıyorlar, inşallah başaramayacaklar. Yanı başımızda komşularımız Irak ve Suriye‘yi bölmediler mi? Ortadoğu’nun en güçlü devleti Mısır ne oldu.Libya ve birçok İslam ülkelerine müdahale etmediler mi? Bunlar hep gözyaşı ve kan üzerine kurulmuştur. Kardeşlerim, inanın Müslümanların umudu Türkiye‘dir. Gençlerimize sahip çıkalım, onlar bizim geleceğimizdir. Dedelerimiz bize nasıl iyi bir miras bırakmışsalar, bizler de çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakalım diyorum.” 

Program Şair Mehmet Feyat’in Kudüs ile ilgili yazdığı şiir ile devam etti. Mehmet Emin Akan hocanın yaptığı dua ile program son buldu. 

https://dai.ly/x6bdse2


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa