Van Analiz Haber
En Çok Görüntülenenler
Van Analiz Haber
Van’da patlayan su borusu buzdan şelale oluşturdu

Van’da patlayan su borusu buzdan şelale oluşturdu

25 Aralık 2015 Cuma, 12:14:54Güncelleme: 12:24:19

Van’ın Muradiye ilçesinde soğuk hava nedeniyle patlayan boru hattından metrelerce yükselen suyun donmasıyla oluşan görüntü, dikkati çekiyor

Doğu Anadolu Bölgesi’nde dondurucu soğuklar, yaşamı olumsuz etkiliyor.

1
11

2
11

Van’da gece sıfırın altında 12 dereceye kadar düşen sıcaklık nedeniyle vatandaşlar zor günler geçirirken soğuk hava su kaynakları ve içme suyu şebekelerinin de donmasına neden oluyor.

 

 

3
11

Muradiye ilçesinde dondurucu soğuklar, Sarımehmet Barajı’nda sulama için kullanılan boru hattının patlamasına sebep oldu.

4
11

Patlama sonucu metrelerce yükselen suyun donmasıyla oluşan buz sarkıtları, ilginç görüntüler oluşturdu.

 

 

5
11

Barajda bekçilik yapan Cengiz Alan, 1 milyon 150 bin metreküp su kapasiteli, 10 bin metrekarelik alana sahip Sarımehmet Barajı’ndan sulama için kullanılan boru hattının, gece soğuk hava nedeniyle patladığını söyledi.

 

 

6
11

Şelaleyi andıran görüntüyü sabah görünce şaşkınlık yaşadıklarını belirten Alan, ilçede adeta ikinci bir Muradiye Şelalesi oluştuğunu ifade etti.

 

 

7
11

Diğer bekçi Ferdi Başlak ise hayatında ilk defa böyle bir manzarayla karşılaştığını, böylesi bir güzelliğine şahit olduğu için de kendini şanslı hissettiğini söyledi.

 

 

8
11

Baraj çevresindeki ağaçların dallarında oluşan buz sarkıtları da yaşanan çetin kışın yanı sıra mevsimin güzelliğini de gözler önüne serdi. AA

9
11

10
11

11
11

KAYNAK: HABERTÜRK


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRTYukar Geri Ana Sayfa