Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Van’da Siyasi Partiler Darbe Girişimini Kınadı
18 Temmuz 2016
Van’da Siyasi Partiler Darbe Girişimini Kınadı

Van’da Siyasi Partiler Darbe Girişimini Kınadı

Van’da bir araya gelen siyasi partiler yapılan darbe girişimine tepki göstererek basın açıklaması yaptı.

Van'da Siyasi Partiler Darbe Girişimini Kınadı

Van‘da bir araya gelen siyasi partiler yapılan darbe girişimine tepki göstererek basın açıklaması yaptı. Yapılan darbe girişiminin vatandaşlar tarafından engellendiğini söyleyen Ak Parti Van İl Başkanı Avukat Zahir Soğanda, “FETÖ Terör örgütü maalesef halkın parasıyla alınmış, tankları, topları, uçakları, helikopterleri ve silahları, halka karşı kullanmıştır” dedi.

Van’da darbe girişimini kınamak amaçıyla partilerin il başkanları Ulu Camii avlusunda biraraya geldi. Yapılan basın açıklamasına Ak Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda,Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, HÜDA PAR Van İl Başkanı Av. Rasim Saygın,MHP Van İl Başkanı Salih Güngöralp partililer ve vatandaşlar katıldı.

Açıklama yapan Ak Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, Türkiye‘de her dönem içersinde onlarca darbe girişimi olduğunu söyledi. Soğanda, “Bugün de güçlü ve sinsi bir darbe girişimiyle karşı karşıyayız. FETÖ Terör örgütünün askerin içerisindeki azınlığı maalesef halkın parasıyla alınmış, tankları, topları, uçakları, helikopterleri ve silahları, halka karşı kullanmıştır. Hiçbir dönemde halka karşı bu kadar hunharca silah kullanılmamıştır. Halkımızın oylarıyla iktidara gelen hükümete karşı büyük bir darbe oluşmuştur. Yine aynı şekilde halkın yüzde 52 oyuyla seçilmiş olan Reis-i Cumhurumuza karşı büyük bir darbe girişimi olmuştur. Uçaklarla halk taranmıştır. Halkın üstüne bombalar yağdırılmıştır. Ama halkımız bütün Türkiye‘de buna karşı direnmiş, tek vücut olmuş, omuz omuza vermiştir. Bakınız burada biz siyasi partiler bir aradayız. Milliyetçi Hareket Partisi burada, Hüda-Parburada, Saadet Partisi burada, Ak Parti burada her birimiz birlik içerisinde, omuz omuza darbecilere karşı tek vücut ve tek ses olmuştur. Dünden beri bütün Türkiye‘de olduğu gibi,Van‘ımızı da bu darbecilere karşı, terör örgütlerine karşı, muazzam bir tavır sergiledi” dedi.


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa