Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Van’da uyuşturucu operasyonu
15 Kasım 2016
Van’da uyuşturucu operasyonu

Van’da 8 kilo 780 gram eroinle uçağa binmek isteyen 2 kişi tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, uyuşturucu madde ticareti, nakli veya depolanması faaliyetlerini yürütenlere yönelik çalışmaların yapıldığı belirtildi.

Her türlü kaçakçılık olayını engelleme konusunda kararlılıkla mücadelenin devam edeceği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“12 Kasım 2016 günü Van’dan İstanbul’a gitmek üzere Ferit Melen Havalimanına gelen Ş.A, giriş kontrol noktasından geçtiği, X-Ray cihazına bıraktığı valizinden şüphelenilmesi üzerine, yapılan kontrolde valizin alt kısmına kahve ile zulalanmış 7 kilo 120 gram eroin maddesi aynı gün Van’dan İstanbul iline gitmek üzere Ferit Melen Havalimanına gelen A.B isimli şahsın giriş kontrol noktasından geçtiği, X-Ray cihazından geçerken kapı dedektörünün sinyal vermesi üzerine, yolcu kabininde şüphe üzerine yapılan aramada beline şeffaf naylon ile sarılmış vaziyette 1 kilo 660 gram eroin maddesi, toplam 8 Kilo 780 gram eroin maddesi ele geçirilmiştir.”

Elde edilen uyuşturucu madde ile ilgili olarak Ş.A. ve A.B’nin gözaltına alındığı ifade edilen açıklamada, “Gözaltına alınan Ş.A. ve A.B. isimli şüpheli şahıslar hakkında tanzim edilen tahkikat evrakları ile birlikte çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanmıştır. Sağlıklı bir gelecek ve devletimizin menfaati için her türlü kaçakçılık olaylarını engelleme konusundaki mücadelemiz kararlıkla devam etmekte ve gerekli tüm tedbirler alınmaktadır.” denildi.

kaynak: habertürk


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa