Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
YYÜ de 7 akademisyenin ihracı için YÖK’e yazı gönderildiği bildirildi.
17 Ağustos 2016
YYÜ de 7 akademisyenin ihracı için YÖK’e yazı gönderildiği bildirildi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (YYÜ) 7 akademisyenin ihracı için YÖK’e yazı gönderildiği bildirildi.

YYÜ’den yapılan yazılı açıklamada, FETÖ’nün darbe girişimine karşı ilk günden gerekli tepkinin verildiği, ülkede demokrasinin kazanması için gösterilen mücadelenin desteklendiği belirtildi.

Bu kapsamda YYÜ bünyesinde görev yapan 7 akademisyenin ihracı için YÖK’e yazı yazıldığı ve 13 personelin daha görevinden el çektirildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğünün başlattığı Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında bir profesör, 2 doçent, 2 yardımcı doçent, 7 araştırma görevlisi ve 1 hemşire olmak üzere 13 personele daha görevden el çektirilirken, 7 akademisyen hakkında da ihraç talebiyle YÖK’e yazı yazıldı. Daha önce açığa alınan 29 personele ek olarak 13 personelle birlikte YYÜ’de toplam açığa alınan personel sayısı 42’ye ulaştı.”

4 profesör ve 3 doçent için yapılan ihraç talebiyle ilgili YÖK’ün karar vereceğini belirten YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ise FETÖ terör örgütüne bulaşmış hiç kimsenin üniversitede barınamayacağını kaydetti.

Kurulan soruşturma komisyonlarının titizlikle çalıştığını belirten Battal, suçlu olanların mutlaka cezasını çekeceğini bildirdi.

kaynak: habertürk


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa