Van Analiz Haber
Van Analiz Haber
Zalim Esad’ın katliamları Van’da lanetlendi.
6 Nisan 2017
Zalim Esad’ın katliamları Van’da lanetlendi.


Hz. Ömer Camii meydanında  öğlen namazı çıkışında  Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi Esad’ı lanetleyerek katliamları kınadı.

“ZALİM ESADIN KATLİAMLARI SÜRÜYOR”

Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi adına açıklama yapan Muhammed Garip Cesur,  Suriye’de devam eden savaşın, insanlığın topyekun imtihanı haline geldiğini belirterek, “Zalim Esad rejimi 2013’ten bu yana yüzlerce kez kullandığı kimyasal silahlarla kirli siciline her gün bir yenisini ekliyor. Suriye’nin İdlib kentinin güneyinde bulunan Şeyhun beldesinde sabahın erken saatlerinde insanlar uykudayken tekrar “kimyasal gaz” kullanan zalim Esad rejimi onlarca çocuk ve bebeğinde içinde olduğu 100’den fazla sivili katletmiştir. Çoğu çocuk 500 sivilin de gazdan etkilendiği ve sağlık merkezlerinde yatırılacak yer kalmadığı bildirildi. Zalim Esad Rejimi bundan öncede kimyasal gaz kullanmış binlerce insan bu gazlardan etkilenerek hayatını kaybetmiştir. 2013’te Şam’ın Doğu Guta bölgesinde de kimyasal silah kullanan Esad, bin 400’ün üzerinde sivilin hayatını kaybetmesine’ çoğu kadın çocuk olmak üzere 10 binin üzerinde sivilin yaralanmasına neden olmuştu. Altı yıldır Suriye’de işlenen ve beş yüz bin insanın Ölümüne yol açan insanlık dış katliamlar maalesef katlanarak devam etmiştir” dedi.

“YAŞANAN VAHŞET KARŞISINDA DÜNYA SESSİZ KALMIŞTIR”

Suriye’nin İdlib kentinde sivilleri hedef alarak yapılan kimyasal saldırı sonrası dünyanın sessiz kaldığını ifade eden Muhammed Garip Cesur, “Zalim Esad zulümde babasını geride bırakarak dost ve yandaşlarıyla beraber tarihe adını lanetliler listesine yazdırmayı başarmıştır. Dünya, Müslüman aleminde yaşanan bu vahşete her zamanki gibi kayıtsız kalmıştır. İran, Rusya ve diğer ülkelerin bu zalim rejime verdiği destekle bu zulme ortak olduklarını, öldürülen her çocuk ve sivilde onların da vebalinin olduğu unutulmamalıdır” şeklinde konuştu.

“ER VEYA GEÇ HESAP VERECEKSİNİZ”

Muhammed Garip Cesur, yaşanan zulüm karşısında susan herkesin hesap vereceğini kaydederek, ““Tüm dünya bilmeli ki, bu zulümler karşısında sessiz kalmanız sizi sorumluluktan kurtaramayacaktır. Katil ABD ve Rusya da bilmeli ki, bugün oluşturdukları ve korudukları rejimler, örgütler ve zalimler Allah’ın izniyle elbette yıkılacaklardır. Allah (c.c) kitabında buyurduğu gibi “Sakın Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma. Ancak onları gözlerin donup kalacağı bir güne ertelemektedir.” Zalimler bilinsinler ki bizim kitabımızda zalimlerden başkasına düşmanlık yoktur. Bu coğrafyada döktüğünüz her damla kanın, zulmettiğiniz her mazlumun hesabı sorulacaktır sizden. İdlip’te insanlık suçu işleyen, hiçbir vicdanın kabul edemeyeceği yöntemlerle masum sivilleri katleden zalim rejim ve emperyalist destekçileri bilin ki; Vekalet savaşlarınızı yürüten taşeron örgütlerinizle de, Halep’i, İdlib’i kan gölüne çeviren paralı köpeklerinizle de ve siz kuklacı emperyalistlerle de hesaplaşacağız. Hiçbir güç Suriyeli Müslüman kardeşlerimizin haklı mücadelesini akamete uğratamayacaktır. Ölen her şehidimizi rahmetle anıyor, mücahit kardeşlerimize Rabbimizden güç ve zafer diliyoruz. Van Sivil Dayanışma İnsifatifi olarak yeryüzünde ki tüm insanlığı, hürriyetin ve adaletin hakim olması için çaba sarf etmeye çağırıyor, Yeryüzünün bütün mağdur, mazlum ve mustazaflarına kol kanat germeye, sahip çıkmaya davet ediyoruz. Tüm Zalimler için yaşasın cehennem” dedi.


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yukarı Geri Ana Sayfa